Piknik Rodzinny 2019

  W dniu 2 czerwca 2019 r. po raz kolejny w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach odbył się Piknik Rodzinny. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła Msza św., którą tym razem sprawowało dwóch kapłanów: ks. Józef Zbiciak – Przyjaciel naszego Domu oraz ks. Mariusz Grankowski – nasz Kapelan. Liturgie uświetnił zespół muzyczny z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach, który prowadził Pan Mariusz Dudzicz.

  Na nasze rodzinne spotkanie przybyli przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Lubelski reprezentował Pan Zdzisław Antoń, Starosta Lubelski oraz Pan Krzysztof Chmielik, Przewodniczący Rady Powiatu. Gminę Strzyżewice reprezentowały: Pani Barbara Zdybel, Wójt Gminy, Pani Elżbieta Budzyńska, Sekretarz Gminy oraz Pani Urszula Sawecka, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Strzyżewice.

  Wśród Gości byli Panowie z Koła Łowieckiego „Uroczysko”, uczestnicy Dziennego Domu Seniora w Piotrowicach, Panie z Klubu Seniora w Kiełczewicach Górnych oraz uczestnicy Klubu Seniora działającego w ramach projektu Nowe usługi DPS Kiełczewice.

  W tym dniu w sposób szczególny cieszyła nas obecność Rodzin naszych Mieszkanek. One same były niezmiernie szczęśliwe z możliwości spędzenia czasu ze swoimi bliskimi.

  W tym dniu, 40 lat wcześniej Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Ojczyznę. Temu wydarzeniu był poświęcony program artystyczny w wykonaniu Mieszkanek, Seniorów i Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach.

  W wystąpieniach Goście skierowali pod naszym adresem wiele miłych serdecznych słów. A później był poczęstunek w plenerze. Wszyscy delektowali się pierogami robionymi przez Seniorki i młodzież z Biskupiaka, gulaszem z dziczyzny przyrządzonym przez myśliwych i słodkimi przysmakami.

Ostatnim akcentem Pikniku była zabawa taneczna. Do tańca porywał grający zespół młodzieżowy. Jedni tańczyli, inni odpoczywali i rozmawiali w zaciszu cienistych alejek terenu rekreacyjnego Domu Pomocy Społecznej.